Pasym

Osada Zamkowa


Pasym jest jednym z najstarszych mazurskich miast, gdzie na każdym kroku przemawia historia. Tam, na półwyspie jeziora Kalwa, powstał ekskluzywny kompleks 22 domów, który dzięki subtelnej i typowo mazurskiej architekturze stał się integralną częścią miasta. Przestronne domy mają 3 sypialnie, 2 łazienki, garderobę, duży salon z kuchnią i jadalnią i są oczywiście wyposażone we wszystko, co potrzeba wypoczywającym turystom. A wypoczywać można i delektując się ciszą, i aktywnie. Tam są piękne tereny do biegania, jazdy na rowerze, długich spacerów, grzybobrania a nawet nurkowania. Miłośnicy kultury mogą poznać sztukę Autochtonki Weroniki Tadaj-Królikiewicz, której działalność artystyczną wspiera Kristensen. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z wernisażu wystawy artystki pt. „Dom” w warszawskiej Galerii Schody i pobrania katalogu.

Weronika Tadaj-Królikiewicz; „Zima” z cyklu „Zabawa” 2015, ołówek na papierze 146 x46 cm – zdjęcie z zasobów BWA w Olsztynie

Plan osiedla


Wybrane domy w Osadzie Zamkowej można wynajmować za pośrednictwem ApartView.

Lokalizacja


Urok średniowiecznego miasta doceniają zarówno turyści, jak i artyści. To właśnie w Pasymiu i jego okolicach nakręcono około 12 filmów fabularnych i seriali (m.in. Południk zero, Cztery noce z Anną, Cudownie ocalony czy Dom nad rozlewiskiem). Doskonała lokalizacja miasta, niedaleko Szczytna i Olsztyna i zaledwie niecałe 3 godz. od Warszawy, powodują, że Pasym odwiedzają nie tylko miłośnicy przyrody i ciszy, ale także szukający śladów historii w okolicznych zabytkach.

kliknij, by powiększyć mapę

Galeria
Kristensen, Ul. Krucza 16/22, 00-526 Warszawa